Студентська наукова конференція

24 лютого 2015 року у 118 аудиторії нового корпусу відбулася конференція молодих науковців з соціальної роботи і соціально-педагогічної діяльності на тему «Студентський науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення».

Вона була організована студентами-магістрантами спеціальності «соціальна педагогіка» під керівництвом доцента, кандидата педагогічних наук і викладача кафедри соціальної педагогіки Борисюк Світлани Олексіївни.

Конференція проводилася для студентів другого, третього, четвертого, п'ятого, шостого курсів спеціальності «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота». Завдання студентів полягало у написанні наукових статей та підготовці доповідей, присвячених актуальним проблемам соціальної педагогіки та соціальної роботи.

Конференція складалася із двох частин: пленарного засідання та секційних занять. На пленарному засіданні були присутні студенти та провідні науковці кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. Пленарне засідання розпочалось із вітальних слів декана факультету, доцента, кандидата педагогічних наук Конончук Антоніни Іванівни та заступника завідувача кафедри, доцента, кандидата педагогічних наук Суховєєвої Наталії Миколаївни. Потім своїм досвідом професійного становлення поділився завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Криловець Микола Григорович. Далі слово взяли ведучі, студенти-магістранти засідання – Герасименко Людмила та Дудник Євгенія. Вони розповіли про роботу конференції та надали слово науковцям. На пленарному засіданні з презентаціями виступили наступні студенти:
1. Теоретичні засади формування життєвих компетенцій молоді. Магістрант групи СПМ-61 Конончук Данило Іванович.
2. Особливості соціалізації молоді із числа дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків. Магістрантка групи СПМ-51 Мамченко Людмила Геннадіївна.
3. Виховання підлітків в умовах дистантної сім’ї Студ. групи С-21Приходько Аліна Василівна.
4. Характеристика комп’ютерної залежності у дітей підліткового віку Студ. групи С-21Богинська Ілона Володимирівна.

На закінчення пленарного засідання із словами привітання та подяки звернулась Борисюк Світлана Олексіївна.

Після пленарного засідання студенти розділились на дві секції і продовжили роботу у групах. Робота полягала у виступі з власною науковою статтею та участі в обговоренні почутого. Першу секцію ˗ «Історико-теоретичні аспекти соціальної роботи та соціально-педагогічної діяльності» очолили Дудник Євгенія та Черенявська Олеся. У роботі секції приймали участь такі студенти із власними науковими доробками:
1. Особистісно-орієнтований підхід у профорієнтаційній роботі соціального педагога. Студ. групи СП-41Гордієнко Анна Сергіївна
2. Теоретичні аспекти проблеми формування соціальної компетентності молодших школярів. Студ. групи СП-41Вертилецька Ірина Василівна
3. Чинники комп’ютерної адикції підлітків. Студ. групи СП-31Олефір Яна Юріївна
4. Роль авторитету батька у вихованні дітей. Студ. групи СП-31Щітченко Тетяна Вікторівна
5. Волонтерство як ресурс соціально-педагогічної діяльності. Студ. групи СП-31 Яцун Леся Миколаївна
6. Вплив сучасних мультфільмів на соціалізацію дітей. Студ. групи СП-31 Дзюба Інна Сергіївна
7. Художня література як фактор соціальної адаптації студентів. Студ. групи СП-31Богомаз Аліна Олександрівна
8. Вплив сімейних стосунків на соціальну адаптацію школяра. Студ. групи СП-31Пуд Ірина Сергіївна

Друга секція – «Технологічний підхід у роботі соціального педагога і соціального працівника». Її очолили Герасименко Людмила та Чистякова Вікторія. У роботі секції приймали участь наступні студенти зі своїми науковими доробками:
1. Співузалежність у родині адиктивно залежної людини як соціально-педагогічна проблема. Магістрантка групи СПМ-61Мальована Оксана Володимирівна
2. Робота з сім’єю як напрямок профілактики залежності старшокласників від психоактивних речовин. Магістрантка групи СПМ-51 Чернявська Олеся Олегівна
3. Діагностика важковиховуваності учнів раннього підліткового віку. Магістрантка групи СПМ-51Дудник Євгенія Володимирівна
4. Соціально-педагогічна адаптація дітей з сімей переселенців. Магістрантка групи СПМ-51Герасименко Людмила Вікторівна
5. Інформаційно-консультативна робота соціального педагога в мережі Інтернет. Магістрантка групи СПМ-51Чистякова Вікторія Володимирівна
6. Світовий та вітчизняний досвід протидії сімейному насильству. Студ. групи СП-41Христюк Вікторія Олександрівна
7. Використання соціальним педагогом інтерактивних методів в процесі розвитку соціальної компетентності школярів. Студ. групи СП-41Микитченко Юлія Володимирівна
8. Профілактика вживання алкоголю підлітками у сільській місцевості. Студ. групи СП-41Топчій Катерина Валентинівна
9. Соціокультурна анімація як напрям діяльності соціального педагога. Студ. групи СП-31Нощенко Аліна Сергіївна
10. Використання технології Кіл у формуванні ціннісних орієнтацій особистості. Студ. групи СП-31Кисловець Ольга Віталіївна
11. Вивчення молодіжного сленгу у сучасних старшокласників. Студ. групи СП-31 Шульженко Тетяна Олександрівна
12. Лідерський потенціал сучасного підлітка як об’єкт дослідження соціального педагога. Студ. групи СП-41Бортнік Ольга Сергіївна
13. Особливості профорієнтаційного спрямування в учнів ліцею І-ІІ курсів. Студ групи СП-41Байша Аліна Вікторівна

Загалом робота секцій пройшла успішно, студенти охоче виступали зі своїми статтями, задавали один одному питання. Всі учасники конференції отримали подяки та отримали фішки за участь у конференції і тепер мають право обміняти їх на додаткові бали із фахових предметів напрямку «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».

Після нагородження студенти поділилися враженнями про роботу конференції. Всі залишилися задоволені. Бажаємо нашим молодим науковцям подальшої плідної праці у даній галузі та побільше перемог.

Вікторія Чистякова

ФОТОЗВІТ про подію можна переглянути ТУТ
Категорія: Новини факультету | Переглядів: 627 | Додав: OlderS | Рейтинг: 0.0/0