17 листопада - День міжнародної солідарності студентів

17 листопада відзначається День міжнародної солідарності студентів.

Його відзначення було започатковано у 1941 році в Лондоні на Міжнародній зустрічі студентів, які боролися проти фашизму. Приводом для призначення цієї дати стали події 28 жовтня 1939 року у Чехословаччині: студенти і викладачі празьких університетів вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави, але німецькі окупаійні війська розігнали демонстрацію.

Один із учасників демонстрації - Ян Оплетал, студент медичного факультету, 11 листопада 1939 року помер від отриманих під час попередньої демонстрації поранень. Церемонія його поховання (15.11.1939) знову переросла в акцію протесту під час якої фашистами було заарештовано більше 10 (по різним даним від 9 до 17 осіб) студентських лідерів.

На ранок 17 листопада німецькі війська оточили студентські гуртожитки. Більш ніж 1200 студентів було заарештовано та відправлено до концтабору Заксенхаузен.

Ми не говоримо Вам святкувати чи ні у цей день, а просто викладаємо факти. Вирішуйте самі...

З повагою до кожного, адміністрація сайту.

Категорія: Новини звідусіль | Переглядів: 522 | Додав: Oldersvat | Рейтинг: 5.0/2