Nav Menu
18:35
Корисно - конкурс «Завтра.UA»


Периферійний статус Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя часто залишає наших студентів осторонь бурхливого виру студентського життя в Україні. Новини про конкурси, гранти, конференції, семінари, тренінги доходять до нас із великим запізненням, або й взагалі не доходять. Але ж Ви, мої шановні, нічим не гірші за студентів «великих» вузів. Саме тому, ми вирішили розпочати розміщувати на студентському сайті факультету психології та соціальної роботи інформацію про ті можливості, які Ви маєте, але не можете скористатися ними внаслідок свого незнання… 

І першим таким конкурсом про який би хотілося розповісти – це перша в Україні приватна загальнонаціональна ініціатива з підтримки талановитої молоді «Завтра.UA». Головна її мета – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Програма спрямована на те, щоб талановита молодь знайшла гідне свого інтелектуального та професійного рівня місце у різних сферах науки, економіки та суспільного життя країни і стала рушійною силою прогресивних змін в Україні. Стипендіати програми «Завтра.UA» відбираються щорічно на основі відкритого загальнонаціонального конкурсу. 

Що дає перемога? 

У рамках Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука здійснюється пошук, добір та підтримка найбільш обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних вищих навчальних закладів України. 

Добір стипендіатів Програми відбувається за результатами щорічного відкритого загальноукраїнського конкурсу. Проведення конкурсу регламентується відповідно до окремого документу – Умов проведення конкурсу, що затверджується щорічно. 

Студенти, які стали переможцями конкурсу, або були його учасниками, мають право на участь у конкурсах у наступних роках на загальних засадах. 

Перемога в Конкурсі дає наступне. 

Стипендії. Програма передбачає виплату протягом календарного року стипендій переможцям конкурсу – стипендіатам Програми. Загальний розмір стипендіального фонду Програми та кількість переможців конкурсу щорічно встановлюються та затверджуються окремим рішенням Фонду. Стипендії перераховуються щомісяця на банківську пластикову картку банку-партнеру Програми. У 2012/13 рр. розмір стипендії становить 942,00 грн. на місяць, після сплати податків - 800,70 грн. на місяць. 

Додаткові можливості для особистого розвитку. Участь у Програмі також надає інші можливості для розширення загального світогляду, участі в соціальних проектах та професійного розвитку. Стипендіати Програми можуть претендувати на фінансову підтримку наукової діяльності, тощо. Програмою також не виключається можливість підтримки стипендіатів під час їх подальшого навчання в аспірантурі. 

Сприяння подальшому працевлаштуванню в Україні. Програма «Завтра.UA» планує створення системи сприяння подальшому працевлаштуванню стипендіатів в перспективних сферах науки, економіки, державного управління і суспільного життя України. 

Перелік наукових напрямів, за якими подаються студентські роботи на конкурс Стипендіальної програми «Завтра.UA» 

1. Математика і механіка 
1.1. Математика 
1.2. Прикладна математика 
1.3. Механіка 

2. Інформатика і обчислювальна техніка 
2.1. Комп’ютерні науки 
2.2. Комп’ютеризовані системи, автоматика і управління 
2.3. Комп’ютерна інженерія 
2.4. Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології 

3. Фізика і астрономія 
3.1. Фізика 
3.2. Прикладна фізика 
3.3. Астрономія і астрофізика 

4. Науки про Землю 
4.1. Географія 
4.2. Гідрометеорологія 
4.3. Геологія 
4.4. Екологія 
4.5. Геодезія, картографія та землевпорядкування 

5. Інженерія та енергетика 
5.1. Енергетика 
5.2. Інженерна механіка 
5.3. Електромеханіка 
5.4. Метрологія та вимірювальна техніка 
5.5. Легка промисловість 
5.6. Харчова технологія та інженерія 
5.7. Водні ресурси 
5.8. Видавничо-поліграфічна справа 
5.9. Пожежна безпека 

6. Електронна техніка та прилади 
6.1. Електротехніка 
6.2. Радіотехніка 
6.3. Електроніка 
6.4. Прилади 
6.5. Електронні апарати 
6.6. Лазерна та оптоелектронна техніка 
6.7. Акустотехніка 
6.8. Телекомунікації 

7. Транспорт 
7.1. Авіація та космонавтика 
7.2. Кораблі та океанотехніка 
7.3. Судноводіння і енергетика суден 
7.4. Транспортні технології 
7.5. Залізниці та залізнична техніка 

8. Матеріалознавство, гірництво та металургія 
8.1. Інженерне матеріалознавство 
8.2. Гірництво 
8.3. Металургія 
8.4. Зварювання 

9. Хімія 
9.1. Хімія 
9.2. Хімічна технологія та інженерія 

10. Медицина 
10.1. Медицина 
10.2. Фармація 

11. Біологія та біотехнології 
11.1. Біологія 
11.2. Біотехнології 

12. Сільськогосподарські науки 
12.1. Механізація та електрифікація сільського господарства 
12.2. Лісозаготівля та деревообробка 
12.3. Агрономія 
12.4. Зооінженерія 
12.5. Водні біоресурси 
12.6. Лісове і садово-паркове господарство 
12.7. Ветеринарна медицина 

13. Архітектура та будівництво 
13.1. Архітектура 
13.2. Будівництво 

14. Психологія та соціологія 
14.1. Психологія 
14.2. Соціологія 

15. Педагогіка і освіта 
15.1. Педагогічна освіта 
15.2. Фізичне виховання і спорт 
15.3. Реабілітаційна освіта 

16. Економіка та менеджмент 
16.1. Економіка і підприємництво 
16.2. Менеджмент 
16.3. Торгівля 
16.4. Туризм 

17. Історія 
17.1. Історія 

18. Філософія, культура та мистецтво 
18.1. Культура 
18.2. Філософія 
18.3. Мистецтво 

19. Філологія та журналістика 
19.1. Філологія 
19.2. Журналістика 

20. Політологія й міжнародні відносини 
20.1. Міжнародні відносини 
20.2. Політологія 

21. Право й державне управління 
21.1. Право 
21.2. Державне управління 

22. Військові науки та національна безпека 
22.1. Військові науки 
22.2. Національна безпека 
22.3. Інформаційна безпека 

Вимоги до конкурсних робіт 

1. Роботи, що подаються на конкурс Стипендіальної програми «Завтра.UA» повинні мати характер самостійних досліджень, присвячених актуальним проблемам у різних галузях науки, суспільно-політичного життя та економіки. 

2. Робота повинна складатися зі вступної частини, основної частини та висновків. У розгорнутій вступній частині формулюється досліджувана проблема, окреслюється її значення та сучасний стан вирішення, описуються обрані конкурсантом методи. В основній частині стисло, але зрозуміло подається виклад самостійної роботи конкурсанта. У висновках коротко формулюються основні результати роботи, їх можливе теоретичне і практичне застосування. 

3. Робота повинна супроводжуватися списком використаних джерел та літератури (до 25 назв). 

4. Оцінювання конкурсних робіт. Кожну конкурсну роботу незалежно оцінюють за 20 (двадцяти)-бальною шкалою троє фахових експертів, згідно затверджених Фондом критеріїв оцінювання конкурсних робіт. Загальна оцінка становить суму оцінок трьох експертів, максимально – 60 (шістдесят) балів. Роботи передаються експертам на перевірку без зазначення прізвища автора роботи, курсу та ВНЗ, в якому навчається конкурсант. Імена експертів, що проводять оцінювання робіт, не розголошуються. 

5. При оцінюванні робіт увага звертатиметься на загальну ерудицію конкурсанта, його вміння сформулювати актуальну наукову проблему та окреслити її місце у відповідній галузі знання, рівень його обізнаності з сучасним станом відповідної галузі, оригінальність, системність, грамотність викладу, достовірність висновків, можливість подальшого розвитку й застосування результатів роботи в науці, виробництві, суспільному житті. 

6. Конкурсна робота, що має реферативний характер, не містить елементів новизни, є відверто помилковою, або ж є плагіатом, оцінюється оцінкою 0 (нуль). На підставі мотивованого пояснення експерта Фонд має право відхилити роботу, оцінену в 0 (нуль) балів, навіть якщо двоє інших експертів оцінили її позитивними оцінками. У разі, якщо оцінку «нуль» виставили двоє й більше експертів, робота відхиляється автоматично. Учасники конкурсного добору, роботи яких згідно з рішенням Фонду були відхилені, до подальшої участі в конкурсі не допускаються. 

7. Кожен учасник подає тільки одну роботу згідно з затвердженим Фондом переліком наукових напрямів (дивись Перелік наукових напрямів). 

8. Наукові роботи колективу авторів до участі у конкурсі не приймаються. Якщо наукова робота була опублікована в співавторстві з іншими авторами, то конкурсант має чітко вказати, що саме було зроблено ним, і подавати на конкурс опис своєї частини роботи. В іншому випадку робота буде вважатися плагіатом. 

9. Не допускається повторне подання робіт, які вже подавалися раніше на попередні конкурси Стипендіальної програми. 

10. В разі, якщо конкурсант подає наукову роботу на конкурс Стипендіальної програми «Завтра.UA» не вперше, науковий керівник (або особа, яка рекомендує роботу) повинен окремо засвідчити у відгуку, що подана робота є новою і не є повтором робіт (вказати їхні назви), які подавалися на конкурс Стипендіальної програми раніше. Якщо робота є продовженням робіт, що подавалися на конкурс Стипендіальної програми раніше, у відгуку мають бути чітко вказані нові отримані результати й інші елементи наукової новизни порівняно з раніше поданими роботами. 

11. Граничний обсяг роботи до 8 сторінок (або 16 000 знаків з пробілами) 14 шрифтом (бажано - Times New Roman) у текстовому редакторі (бажано, «Microsoft Word»). Вказаний обсяг включає: графічні зображення – таблиці, графіки, малюнки; посилання; перелік джерел та літератури, тощо. 

12. Мова конкурсної роботи: українська, російська або англійська (на вибір конкурсанта), мова роботи не впливає на її оцінювання. 

13. Текст конкурсної роботи повинен розпочинатися з назви роботи й не містити жодних даних щодо автора, наукового керівника, курсу та ВНЗ. 

14. Після назви вказуються науковий напрям та піднапрям, за яким виконана конкурсна робота, та наводиться перелік ключових слів (максимально п'ять). 

15. Сторінки роботи нумеруються. В верхньому колонтитулу сторінки вказується шифр та назва роботи. Шифр роботи – шість цифр у довільному порядку та чотири літери латинської абетки в довільному порядку (наприклад 568214FGKO) вказує сам автор роботи. Цей самий шифр обов'язково повинен бути вказаний в Заявці на участь у Конкурсі (дивись Зразок заявки на участь у Конкурсі). 
16. Електрона версія роботи не повинна перевищувати 2 (двох) мегабайт (2МБ = 2048 КБ). Назва файлу з електронною версією роботи має збігатися з шифром роботи. 

17. Студенти, які подають документи для участі в Конкурсі безпосередньо до Програми, мають надіслати необхідний пакет документів (дивись Умови проведення Конкурсу), до якого входить конкурсна робота, через форму реєстрації на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua . 
18. Студенти, які подають документи через ВНЗ до уповноваженого представника свого ВНЗ, мають надати один примірник роботи та документів на CD-диску уповноваженому представнику свого ВНЗ та обов’язково завантажити файли через форму реєстрації на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua . 

19. Конкурсант, який подає роботу для участі в конкурсі, погоджується, що організатор конкурсу - Фонд залишає за собою право публікації конкурсних робіт (викладу основного змісту цих робіт, або основних їх положень) на сайті Програми та в інших виданнях із урахуванням авторських прав власника матеріалів. При цьому авторське право на подану конкурсну роботу залишається за конкурсантом (автором роботи). В разі подання плагіату, не вказуючи автора та джерело інформації, відповідальність за зміст конкурсної роботи несе конкурсант самостійно. 

20. Конкурсант, який подає роботу для участі в конкурсі, погоджується, що матеріали (CD-диски, тощо), які містять конкурсні документи та роботу не повертаються. 


Це лише основні моменти щодо програми «Завтра.UA». Детальніше Ви можете ознайомитись на сайті http://old.pinchukfund.org/zavtra/uk/ або www.zavtra.in.ua . Прочитайте умови, допишіть свої курсові та дипломні і вперед. Чи Вам зайвою буде тисяча гривень і національне визнання ваших успіхів? Окрім того, слід сказати, що одна наша студентка вже стала переможницею цього конкурсу - це Женя Василенко (науковий керівник: доц. О.В.Лісовець).
Категорія: Новини звідусіль | Переглядів: 640 | Додав: Oldersvat | Рейтинг: 5.0/1