19:31 Діти як символ соціальної драми | |
Образи дітей часто використовуються в різних медійних матеріалах, аби зобразити трагічність ситуації й звернути ще більше уваги на те, що відбувається в соціумі. Ресурсний центр ГУРТ підготував підбірку всесвітньо відомих фотографій, на яких діти стали символом серйозних соціальних проблем і дискусій.
Я поняття не мала, який вплив матиме ця фотографія. Маю на увазі, нічого собі: Габі і я опинилися на автобусах і вокзалах; на армійських плакатах; навіть на рекламі для страхування життя. Ця світлина й досі викликає сльози на моїх очах», – розповіла пізніше Террі.
Маленькі робітники завдяки своїй статурі могли дістатися до важко доступних місць та не вимагали великої заробітної плати. На цій фотографії зображена група хлопчиків-дробильників із шахти на півдні Пенсильванії.
На фотографії маленький Уоррен Бернард втік від своєї матері до батька, рядового Джека Бернарда, з криком «Зачекай на мене, тату». Фотографія стала дуже відомою, її опублікували в журналі «Life». Також світлина використовувалася для випуску воєнних облігацій. Полк Бернарда повернувся додому наприкінці війни.
Знімок зі стерв’ятником та дівчинкою був випадковим: втомившись від сцен голоду та смерті, Картер вийшов із маленького населеного пункту, де жив, щоб відпочити. У полі почув плач, озирнувшись, побачив маленьку дівчинку. Зробивши декілька знімків, помітив, що поруч із дитиною приземлився стерв’ятник. Через хвилин двадцять фотограф зрозумів, що птах сам не відлетить і прогнав його. Незважаючи на масовий осуд фотографа за те, що він ніяк більше не допоміг дівчинці, Кевін Картер отримав Пулітцерівську премію, а дівчинка та стерв’ятник назавжди стали символом голоду у країнах третього світу.
Маккаррі мав намір відобразити становище афганських біженців із жіночої точки зору. За іншою версією, фотограф хотів простежити генетичний шлях зелених очей, що почався ще в часи Чингісхана. Тим не менш, зеленоока біженка стала всесвітньо відомим символом афганського конфлікту. У 2002 році команда National Geographic розшукала дівчину. Її справжнє ім’я – Шарбат Гула. На той час їй було близько тридцяти років, але до часу, поки її розшукали журналісти, вона і гадки не мала, що стала відомою на весь світ.
Лікарі були впевнені, що вона не виживе, проте через 14 місяців перебування в лікарні й 17-ти операцій Кім практично вилікувалася. Вона досі жива й присвятила життя допомозі дітям-жертвам воєн. Автор: Анастасія Осипенко Джерело: Ресурсний центр Гурт | |
|